Fat Burning by Kinga 2019

fat burning kinga 2019

Dragi Instructor/Prezenteri si participanti .
Începem un nou program pe ghete cu persoanele care vor sa slăbească între 90-200 de kilograme. Programul se numeste “-150 Fat Burning by Kinga “
Slăbește sănătos 10 kg pe luna !
Din 7 Ianuarie începem inscrieriile
Premii in 2 transe
1. ianuarie -aprilie -30 kg
2. ianuarie -julie -60 kg
-150 kg Fat Burning by Kinga + Revenire
Program:
Ianuarie -Aprilie
90 de min. x 3 ori pe saptamana =  minus 30 de kilograme
Ianuarie – Julie
90 de min x 3 ori pe săptămâna = minus 60 de kilograme
Premii participanti:
1. 500€ Kangoo club România .+ transformare look @tabya in valoare de 200€
2.  Ghete + geanta  pentru ghete 300€ @kingasebestyen +transformare look@tabya 200€
3. Rochie @mathilde.ro 200€ +Costum sport 100€ @diamondbyadesgo
4. Pachet Beauty  de la Gizella &Marius Botis (Diamond Managers FLP Ro) 150€ +Costum sport 50€ @diamondbyadesgo
5. Dieta personalizata De la Dr.Alin Iova fiziokinetoterapeut 100€ +Lenjerie 50€@diamondbyadesgo
Sponsori, colaboratori:
1. Kinga Sebestyen CEO Kangoo Club România fondatoarea programului
@fatburningbykinga
2. Dr .Burtă Olivia Ligia Medic Director , Facultatea de Medicina și Farmacie
3  Dr.Farcasa Dorina Maria doctor in medicina , kinetoterapeut
6. Dr .Alin Iova fiziokinetoterapeut
7. Botis Gizella Marius -Diamond Managers FLP Ro
Target slabire minus 150 de kilograme in functie de greutatea  90-200 de kilograme de start:
Kinga Sebestyen, renumita antrenoare de fitness, lector la Federaţia Română “Sportul pentru toţi” şi distribuitor al celebrelor ghete sport şi al programelor pe ghete , a iniţiat o campanie dedicată persoanelor supraponderale din România.
În acest sens, peste 500 de români s-au înscris pentru a intra într-un cantonament de trei luni, cu scopul de a scăpa de stratul de grăsime şi de kilogramele în exces. Participanţii, supravegheaţi de instructori din toată ţara şi de nutriţionişti, sunt decişi astfel să îşi schimbe radical stilul de viaţă, făcând mişcare şi fiind mult mai atenţi la alimentaţia zilnică.
Exerciţiile fizice
Programul inventat de Kinga Sebestyen in anul 2012 , denumit “Fat Burning”, constă în trei sesiuni de exerciţii în fiecare săptămână, conduse atât de ea, cât şi de antrenorii săi acreditaţi din toată ţara, îmbinate cu diete personalizate, întocmite de nutriţionist, pentru fiecare participant în parte.
Pentru ca cei înscrişi să fie şi mai motivaţi, la finalul cantonamentului, cei care au avut cele mai bune rezultate, vor fi premiaţi .
Rezultatele
Ineditul programului “Fat Burning”, dezvoltat de Kinga Sebestyen, constă în îmbinarea ideală a sesiunilor de sărituri cu ghete Kangoo Jumps şi mişcările cu gantere uşoare ce au rolul de a tonifia muşchii braţelor, ai spatelui şi ai abdomenului. Mai mult, fiecare oră de program Fat Burning se încheie cu o serie de exerciţii pe saltea, participanţii executându-le purtând ghete Kangoo Jumps, care cântăresc 4 kilograme .
În acest mod, se ard calorii, se subţiază stratul de grăsime, se elimină celulita, iar întreaga musculatură a trupului devine bine lucrată.
Prin urmare, efortul depus oferă rezultate rapide, uimitoare, iar moralul participanţilor se îmbunătăţeşte de la o sesiune la alta.
Distracţie eficientă
Sesiunile de “Fat Burning” necesită efort continuu, dar fără a se ajunge la extenuare. Kinga a îndrumat chiar la realizarea unui mixaj muzical pe ritmurile căruia au loc toate exerciţiile fizice, şi care oferă un plus de veselie şi adrenalină, creând o stare de euforie similară dansului din discotecă, momente în care participanţii uită de grijile cotidiene şi formează o echipă unită.
Consiliere după program
Kinga Sebestyen participă la orele demonstrative din cadrul acestui program, monitorizând îndeaproape rezultatele participanţilor cu o echipa formată din Doctori  de la universitatea de medicina Oradea , Kinetoterapeuți , nutriționiști .
După fiecare sesiune, ea stă de vorbă cu participanţii interesându-se direct de evoluţia acestora, încurajându-i şi oferindu-le sfaturi pentru continuarea programului.
Alimentaţie sănătoasă
Programul de nutriţie asociat orelor de “Fat Burning” a fost creat de Kinga Sebestyen şi susţine o alimentaţie sănătoasă, bazată pe produse naturale, cu un consum zilnic de fructe, legume, cereale, carne slabă şi suplimente alimentare care sunt recomandate şi de specialiştii în nutriţie .
Este un program ușor de urmărit , fără diete drastice .
Vârste diferite
Cel mai tânăr participant la programul “Fat Burning” are vârsta de 16ani (limita acceptată pentru copii), iar cel mai în vârstă are 65 de ani.
Pretul  concursului:
Participant: pachet la alegere, scheme de pret flexibile
Pachet 1:
•Antrenament 250 -300 ron
      •.  Nutritie 100 ron
      •.  Ghete ( 1020 ron in rate discutabil )
      • Program Detox  543 ron C9 ( numai in prima luna )
Vrei să câștigi cel mai de success program de slăbire “-150 kg Fat Burning by Kinga”? Înscrie-te acum cu nume, prenume, localitate și număr de telefon la: fatburning@kingasebestyen.com din orașele / instructorii din țara .

 

 

Instructori

Oraș Instructor Contact
Miercurea Ciuc Przibislawszky-Bodo Sugárka https://www.facebook.com/sugarka.przibislawszkybodo
Ramona Grunesz https://www.facebook.com/grunesz.ramona
Toplita Cora Cotfas https://www.facebook.com/cora.cotfas
Alba Iulia Elena Bujor https://www.facebook.com/bartha.elena
Sebes/Cugir Elena Bujor https://www.facebook.com/bartha.elena
Turda Cristina Dragoiu https://www.facebook.com/dragoiu.cristina1
Cluj-Napoca Aurora Domokos https://www.facebook.com/aurora.domokos
Ildiko Marica https://www.facebook.com/dosa.ildiko
Dej Ofelia Zanc https://www.facebook.com/kangoo.dej
Ploiesti Maria Nica https://www.facebook.com/maria.nica.357
Bucuresti Mihaela Ionescu https://www.facebook.com/geor.ge.3597
Diana Tzakos https://www.facebook.com/KangooClubDianaTzakos
Vera Cazacu https://www.facebook.com/vera.cazacu.1
Camelia Dinu https://www.facebook.com/camelia.dinu.9
Maya Gheongheos https://www.facebook.com/maia.gheongheos
Alina Cretu https://www.facebook.com/allie.tanase
Sibiu Adelina Morariu https://www.facebook.com/adelina.morariu.7
Radauti Rita Anfimov https://www.facebook.com/rita.kangooclub
Giurgiu Corina Falan https://www.facebook.com/corina.falan
Pitesti Nely Popescu https://www.facebook.com/ely.mar.50
Timisoara Monica David https://www.facebook.com/david.monica.311
Simona Petrovici https://www.facebook.com/petrovici.simona
 Slobozia  Lucica Bordei  https://www.facebook.com/lucica.bordei
 Bistrita  Dorina Virginica  https://www.facebook.com/dorina.virginica
 Fabiola Muresan  https://www.facebook.com/fabiolakangoo.clubbn
 Brasov  Simona Burnichi  https://www.facebook.com/profile.php?id=1030157841
 Baia Mare  Cristina Pintea  https://www.facebook.com/cristina.pintea.988
 Silvia Marta  https://www.facebook.com/silvia.arba.94
 Claudia Ciobotariu https://www.facebook.com/profile.php?id=100008266740222
 Cernavoda  Giurca Cezarina  https://www.facebook.com/giurca.cezarina
 Sovata  Edit Biro  https://www.facebook.com/biro.edit.90
 Tg-Secuiesc  Iringo Bandi  https://www.facebook.com/iringo.kangoo
 Sf.-Gheorghe  Agnes Szekely  https://www.facebook.com/szekely.agnes.5
 Iasi

 

 Daniel Doroftea  https://www.facebook.com/daniel.doroftea
 Elena Nicolescu  https://www.facebook.com/ella.salaru
 Roman  Bogdan Huci  https://www.facebook.com/huci.bogdan
 Onesti  Mihaela Radu  https://www.facebook.com/KANGOOCLUBONESTI
 Arad  Edina Lucuta  https://www.facebook.com/edina.lucuta
 Satu Mare  Melinda Donca  https://www.facebook.com/melinda.donca
 Galati  Mirela Sibinovici  https://www.facebook.com/mirey.sibinovici
 Maria Paula https://www.facebook.com/profile.php?id=100023923592719
 Hunedoara  Simo Crina  https://www.facebook.com/simo.crina
 Craiova  Nadia Deaconu  https://www.facebook.com/nadia.deaconu
 Resita  Sorina Grama  https://www.facebook.com/basescu.sorina
 Mangalia  Adrian Stanciu  https://www.facebook.com/sealgym1978
 Zalau  Mihai Pop  https://www.facebook.com/mihai.pop.963
 Campulung  Iulia Cordea  https://www.facebook.com/iulia.cordea
 Drobeta-Turnu Severin  Laura  https://www.facebook.com/laura.kangoo
 Alexandria  Mihaela Opria  https://www.facebook.com/opria.e.mihaela
 Baile Tusnad  Timea Demeter  https://www.facebook.com/timea.demeter.1
 Oradea  Daiana Dobras  https://www.facebook.com/DobrasDaiana
 Ramnicu Valcea  Cosmina Apostolescu  https://www.facebook.com/cosmina.dedu
 Lupeni  Ioana Madalina Florea  https://www.facebook.com/florea.skoromoslei

 

 

Advertisements